مقالات

آشنایی با نرده های ساختمانی و انواع آن

آشنایی با نرده های ساختمانی و انواع آن
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید

آشنایی با نرده های ساختمانی و انواع آن

آشنایی با نرده های ساختمانی و انواع آن, شاید در ابتدا مسئله ای ساده به نظر برسد و چندان توجه خاصی به آن در محیط های مختلف نشود، اما همه ما میدانیم که وجود آن ها ازجمله کاربردی ترین و بااهمیت ترین بخش های یک ساختمان هست.

بله منظور استفاده از نرده ها و محافظ های ساختمانی است. به طورکلی همواره نرده ها در بخش هایی از یک ساختمان که در محیط های مستعد خطر همچون بالکنی ها و پله ها حضور داشته و به عنوان محافظ استفاده می شوند و طبیعتاً نقش مهمی در پیشگیری از حوادث مختلف بازی می کنند.

از طرفی نقش انواع خوش ساخت آن ها را نیز در بحث دکوراسیون منزل نمی توان نادیده گرفت؛ بنابراین با این مقدمه در این بخش از پرشین سازه بزرگ ترین بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور به سراغ آشنایی با انواع مختلفی از نرده ها ساختمانی رفته و در کنار آن در باب بهترین انواع موجود در بازار ساخت و ساز نیز بحث هایی خواهیم داشت.

آشنایی با نرده های ساختمانی و انواع آن

آشنایی با انواع نرده ها بر اساس کاربرد

نرده یا همان جان پناه محصولی است که معمولاً حافظ جان مردم است و از جنس های متفاوتی مانند فلز، سنگ، چوب و شیشه ساخته می شوند.

درواقع نرده ها درگذشته به عنوان حائلی بین انسان ها و پرتگاه ها بوده، اما امروزه علاوه بر حافظ جان، کارایی های دیگری ازجمله زیبایی در ساختمان ها، راه پله و بخش های مختلف یک ساختمان را دارا هست و به یک سازه دکوراتیو تبدیل شده است.

نرده ها در انواع و اقسام جنس و شکل به قصد استفاده در مکان ها و بخش های مختلف یک ساختمان مورداستفاده قرار می گیرند که ازجمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نرده تراس

این نوع از نرده می تواند نسبت ابعاد، اندازه، طول و عرض سکو تغییر یابد و انتخاب نوع نرده از حساسیت زیادی برخوردار است چراکه تأثیر به سزایی در زیبایی نمای ساختمان دارد.

دلیل دیگر اهمیت مدل های نرده بالکن، انتخاب مناسب نرده استیل و خاصیت جان پناه بودن آن است. درواقع بالکن به عنوان فضایی که هم با محیط داخل آپارتمان و هم با محیط خارج آن ارتباط دارد محسوب می شود.

به همین دلیل استفاده فراوانی که از بالکن می شود باید به عنوان فضایی امن که ایمنی افراد را تأمین می کند در نظر گرفته شود؛ بنابراین به جهت افزایش امنیت و ایمنی بالکن باید اقدام به نصب نرده بالکن نمود تا از درخطر بودن جان افراد جلوگیری کرد.

 

نرده راه پله

به طورکلی نرده راه پله ازجمله مواردی به حساب می آید که طراحی آن به منظور پایدارسازی یا فراهم آوری یک تکیه گاه جهت سهولت دررفت و آمد انجام پذیرفته است. نرده های راه پله عموماً برای بالا رفتن یا پایین آمدن از پلکان ها و یا پله برقی ها اعمال شده و به منظور پیشگیری از سقوط صدمه زننده به کار می روند.

لازم به ذکر است که نرده های پله را نوعاً با استفاده از تیر یا بااتصال مستقیم به دیوار محکم می کنند.

نرده پنجره

به طورکلی نرده های پنجره برای حفاظت منازل است. اللخصوص اینکه برای ساکنین طبقه اول از مهمات واحد به حساب آمده و افراد باید نسبت به نصب نرده های آهنی و یا استیل بر روی پنجره ها بخصوص انواعی از پنجره ها که به سمت خیابان باز می شوند اقدام نمایند.

 

انواع نرده های ساختمانی بر اساس جنس

وجود انواع مختلفی از این نوع از محصولات در بازار ایران فضایی را جهت مقایسه انواع نرده های ساختمانی ایجاد کرده است که در این بخش به بررسی انواع آن می پردازیم.

 

نرده های استیل

به طورکلی می توان اذعان نمود که وجود این نوع از نرده ها در ابتدای ورود خود به بازار ساخت وساز شاید تنها برای ایجاد امنیت و استفاده به عنوان حفاظ بود، اما این روزها با انواع طرح و مدل در ساخت نرده های استیل می توان از این محصول نیز در طراحی دکوراسیون منزل نیز به خوبی استفاده کرد.

همان طور که میدانید جنس استیل به علت مقاومت آن در برابر رطوبت و آب وهوای مرطوب می تواند جایگزین مناسبی برای سایر نرده ها باشد.

نرده استیل در برابر انبساط، انقباض، رطوبت، تابش نور آفتاب، خط و خش مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر آن به مرورزمان تغییر رنگ نداده و همواره جلای خود را حفظ می کند.

همچنین برای شما ممکن است جالب باشد اگر بدانید که نرده های استیل آلودگی را به خود جذب نمی کنند و برای راه پله تمام مکان ها خصوصاً بیمارستان ها و محیط های حساس مناسب می باشند.

 

نرده های فلزی

طبیعتاً اگر علاقه مند هستید که نرده های بیرون ساختمان شما طول عمر زیادی داشته و درعین حال مستحکم باشد و به تعمیر و مراقبت کمتری نیاز داشته باشد، می توانید از نرده های فلزی استفاده نمایید.

درواقع شما می توانید نرده های فلزی را می توانید رنگ کنید تا با رنگ و نمای بیرونی ساختمان شما مطابقت داشته باشند که این مورد معمولاً با طراحی های امروزی بیشتر به کار می روند.

همچنین از نکات مهمی که در هنگام استفاده از این نرده ها باید موردتوجه قرار گیرد، جلوگیری از زنگ زدگی آن ها هست و اینکه این نوع از نرده ها در مقایسه با انواع دیگر نرده های موجود در بازار از امنیت بالاتری برخوردار بوده و استفاده از آن ها مقرون به صرفه است.

 

نرده های آهنی

جالب است بدانید که بر اساس آنچه اکثریت تصور می کنند نرده های آهنی معمولاً زیبا و باظرافت هستند. درواقع شما بیشتر مواقع نرده های آهنی را در راه پله های بیرونی، در نزدیکی درب های شیشه ای، تابلوها و نقاشی ها می بینید تا با قاب ها و تابلوهای روی دیوار و دکور خانه هماهنگ شوند. همچنین قابل ذکر است که میله های نرده آهنی معمولاً سبک تر هستند.

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

تماس : 09392397411 – 09135575859

اینستاگرام : mr.felez@

واتساپ : 09135575859

حجره اینترنتی:https://hojrejo.ir/card/mrfelez/

ساعت کاری : 8 الی 21

آدرس : اصفهان ، انتهای خیابان آتیشگاه ،جاده اصفهان به نجف آباد ، ابتدای بلوارالغدیر ، روبروی خیابان قرطمان

مدیریت : سجاد دستوار


تولید درب در اصفهان ، تولید درب حیاط در اصفهان ، فرفورژه در اصفهان ، تولید نرده فرفورژه در اصفهان ، تولید سر در در اصفهان ، تولید پله در اصفهان  ، ساخت درب فرفورژه در اصفهان ، درب آکاردئونی در اصفهان ، چهار چوب آهنی در اصفهان ، سردروازه در اصفهان ، سازه فلزی در اصفهان  ، تولید نرده در اصفهان ، تولید حفاظ در اصفهان ، نصب در فرفورژه در اصفهان ، تولید فرفورژه در اصفهان ، صنایع فلزی مستر فلز ، اجرای نرده و حفاظ فرفورژه در اصفهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *